Login
Community zaerius 15 2855
RecycleV poslednom čase stále viac počujete o tom, že naša Zem ma veľké problémy. Každým dňom stále viac škrtíme matku Zem a neuvedomujeme si, že ničíme nielen našu budúcnosť, ale aj budúcnosť našich potomkov.
Možno si poviete, že Vy nemôžete nič spraviť veď ste len 1 z miliárd. Ale to sa veľmi mýlite. Keď každý z nás zmení len o kúsok svoj životný štýl, ešte môžeme obrátiť proces samodeštrukcie ľudstva a spraviť krajšiu budúcnosť pre našich vnukov. Neviete ako na to? Ja vám teraz ukážem, čo všetko môžete spraviť pre našu Zem.
Aby ste to ľahšie pochopili pozval som pár kamarátov, aby vám ukázali, že sa dá zmeniť všetko, len treba chcieť.


1. Recyklácia
Každá domácnosť vyprodukuje ročne tony smetí, ktoré putujú na smetisko, kde roky trvá, kým sa zrecyklujú sami od seba. Pre Vás sú to len malé zmeny, ako hodiť smeti do správnej nádoby a tak zrýchliť proces recyklácie z dlhých rokov na pár dní.

2. Stand By?
Všetko, v čom je transformátor, všetko, na čom svieti kontrolka je v Stand By mode, a spotrebuje množstvo elektriny. Pre Vás je to len jeden pohyb, keď pôjdete spať, vypnete monitor a TV manuálne, pre našu Zem je to ďalší deň života.3. Ďakujem Nie!
Môžete zmeniť aj svoj zlozvyk pri nakupovaní. Zoberte si vlastnú tašku a keď vám ponúkajú reklamnú tašku, pokojne povedzte : "Nie, ďakujem, mám vlastnú" :)4. šetrite vodou!
Každým dňom je čoraz menej čistej pitnej vody.Chcete zažiť svet, kde ľudia bojujú o to, čo je teraz pre nás samozrejmé?5. Menej auta viac čistejšieho vzduchu
Ľudia sú čím ďalej, tým viac pohodlní, už aj na WC by najradšej išli autom, keby mohli. Keď chcete prekonať menšiu vzdialenosť radšej si vezmite bicykel, kolieskové korčule alebo využite hromadnú dopravu.6. Stiahnite kúrenie!


7. Používajte úsporné žiarivky!
Úsporné žiarivky majú spotrebu až 5x menšiu a životnosť až 15x dlhšiu než klasické žiarovky.8. Vyvážená strava
Stravujte sa zdravo, skúste zregulovať konzumáciu mäsa. Pri produkovaní mäsa vzniká množstvo skleníkových plynov, ktoré spôsobujú globálne otepľovanie.Zmeňte svoj životný štýl a spoločne uzdravíme našu planétu Zeme!

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (329 Hlasy)
13% (50 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (6 Hlasy)
Hlasy: 389
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 5
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 9,199
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 1
  • Najnovší člen: tomiik