Login
Movies Nina 4 2526
Tron 1982Tron (1982)

Tron je americký sci-fi film z roku 1982, ktorý napísal a režíroval United States of America flag Steven Lisberger. Objavil sa v ňom Jeff Bridges ako protagonista hackera Kevin Flynn, Bruce Boxleitner ako bezpečnostný program Tron (Tronov "Užívateľ", Alan Bradley), Cindy Morgan ako program Yori (a jeho "Užívateľ ", Dr Lora Baines).

Film rozpráva príbeh Flynna, ako sa pokúša preniknúť do mainframe Enco preukázať, že Dillinger si privlastňuje jeho prácu, ale skončí transportovaný do digitálneho sveta sám ako jedinečný program/užívateľ. Tam sa spojí s Tronom aby spoločne porazili Master Control Program, ktorý ovládal digitálny svet.Vývoj Trona začal v roku 1976, kedy ostal Lisberger fascinovaný Pong-om. Spolu s producentom United States of America flag Donald Kushnerom založil animačné štúdio s cieľom rozvíjať Trona a s úmyslom urobiť ho ako animovaný film. Nakoniec sa Lisberger rozhodol zladiť živé prvky s počítačovou animáciou. Mnoho filmových ateliérov túto myšlienku odmietalo, až kým sa projektu chopil Disney. Tron mal premiéru 9. júla 1982 v 1091 kinách v Spojených štátoch.

Film získal pozitívne recenzie od kritikov. Kritici chválili vizuálne a herecké prvky, ale kritizovali dej. Film zarobil 33 miliónov dolárov v Spojených štátoch. Tron dostal nominácie za najlepšie kostýmy a najlepší zvuk na 55.ročníku Ceny Akadémie a dostal Oscara za technický pokrok o 14 rokov neskôr. V priebehu doby, Tron sa stal v kultovým filmom a nakoniec vyústil do série, ktorá sa skladá z viacerých video hier, komiksov a animovaného televízneho seriálu.Tron: LegacyTron: Dedičstvo (2010)

Tento film je pokračovaním legendárneho Trona z roku 1982, tentokrát pod taktovkou režiséra Josepha Kosinskiho. Producentskú stoličku obsadil režisér Trona z roku 1982 Steven Lisberger. Spoločnosť Walt Disney Pictures ho odpremierovala 17. Decembra v USA.

Film dáva určitú výhodu tým, ktorý mali možnosť vidieť pôvodný film. Je to príbeh chlapca, ktorý na vlastnej koži prežíva rozprávku zo svojho detstva, keď sa vydáva po stopách svojho otca do digitálneho sveta.Všetci vo filme zainteresovaní si dobre uvedomovali, že ak chcú TRON: Dedičstvo nakrútiť v duchu pôvodného Trona, budú musieť posúvať hranice toho, čo dnešné efektové technológie dokážu. Výsledkom je komplikovaná kombinácia techník od modrého plátna po 3D kamery, ktorú Kosinski so svojimi kolegami pre tvorbu filmu použili. Film je tak plný pôsobivých efektov, ktoré by v 2D formáte nevynikli. Mnohé z nich dotvára skvelo zvládnutá hudobná stránka filmu, o ktorú sa postrala dvojica Daft Punk a rovnako aj pôsobenie nežnejšieho pohlavia na čele s Oliviou Wilde.


(Daft Punk - Derezzed : Tron Legacy Soundtrack)

Olivia Wilde
(Olivia Wilde)

Dejová línia pokračovania možno príliš neohúri, ale film má reálne šance vybudovať si svoju fanúšikovskú základňu a rozhodne sa ho oplatí vidieť.

Zdroj: wikipedia.org, youtube.com

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (229 Hlasy)
13% (34 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (5 Hlasy)
Hlasy: 272
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 8
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,890
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: scoobydoo123