Login
World News houses 8 8450
abccNa pohľad obyčajný ľudia, ale vďaka ich príliš šikovnému mozgu patria k najnebezpečnejším zločincom planéty. Hackeri sú väčšou hrozbou ako samovražedný atentátnik obložený trhavinou kvôli tomu, že dokážu zlikvidovať počítačový systém a zdecimovať celý svet z malej miestnosti.

Sú to géniovia, či nenapraviteľní šialenci?Tu je trojka zvaná "čierne klobúky", ktorá sa priživuje na nedokonalosti operačných systémov, na ktorých funguje svet:

jonathan james
( Jonathan James )


Jonathan James mal iba šestnásť rokov, keď sa dokázal napichnúť na najutajovanejšie počítače v United States of America flag USA, ktoré sa zaoberali biologickými zbraňami, vojenskými tajomstvami. Jeho pozornosti neunikli ani počítače NASA. Neskôr Jamesa chytili a dostal šesť mesiacov domáceho väzenia. Po svojom zatknutí krátko povedal: „ Iba som sa hral, skúmal a vidíte čo som dokázal vytiahnuť a kam sa dostať

James používal zadné dvierka, čím si dokázal zaistiť prístup k menám, heslám a utajeným informáciám. Vo veku 24 rokov spáchal samovraždu, kde v liste na rozlúčku povedal: „Stratil som nad vecami kontrolu a chcem sa očistiť

adrian lamo cab
( Adrian Lamo )

Adrian Lamo hackol niekoľko firiem. Jeho útokom neodolal ani gigant Microsoft a taktiež prenikol do redakcie New York Times, kde išiel po tajných zdrojoch, číslach a tajných kontaktoch. Bolo ho veľmi ťažké vystopovať preto, čo zatiaľ mal notebook v Pittsburgu, prezliekal sa vo Washingtone. Za svoje prečiny musel zaplatiť krátkym väzením a pokutou 65 000 dolárov. Od 16. januára 2007 je opäť slobodný. Takže svet je zasa v ohrození?

kevin mitnick
( Kevin Mitnick )

Kevin Mitnick kedysi bol nahľadanejší hacker, dnes konzultant počítačovej firmy a autor knihy Umenie klamu. Odhalil, že ani špičkový antivírus nie je bezpečný, pričom o ňom nakrútil dva filmy. Ďalej nalomil systém verejnej dopravy v Los Angeles, Motorolu, NEC, Nokiu, Sun Microsystems aj Fujitsa Siemens systems. Natvrdo si išiel sadnúť za krádež softvéru zo spoločnosti Digital Equipment Corporation. Dnes je bezúhonný občan, ktorý dokázal rozložiť programy.

Zdroj: magazin.atlas.sk

Hodnotenia
5.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
84% (245 Hlasy)
13% (38 Hlasy)
1% (4 Hlasy)
2% (5 Hlasy)
Hlasy: 292
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 4
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,948
  • Nových členov dnes: 2
  • Nových členov včera: 11
  • Najnovší člen: Brecho