World News Nina 10 4059
Východné pobrežie United States of America flag USA si za posledné dni doslova užilo prírodné katastrofy. Po rozsiahlom zemetrasení, ktoré našťastie nemalo katastrofálne dôsledky, sa najhustejšie obývanou oblasťou Spojených štátov premáva Irenka, hurikán prvej kategórie z piatich.

Hurikán Irene

Svoju ničivú cestu začala niekde na Bahamách. Pokračovala cez Floridu, Severnú a Južnú Karolínu, Virginiu, Maryland, New Jersey, New York, kde postupne jej sila slabla a menila sa na tropickú búrku. Aj napriek tomu sa niekoľko miliónov obyvateľov nevyhlo bezpečnostným opatreniam ako je „zabednenie“ okien a dverí, odporučili im spraviť si niekoľkodňové zásoby jedla a vody a iných nevyhnutných vecí. Americké federálne úrady varovali, že Irene môže spôsobiť záplavy, výpadky elektrického prúdu a ďalšie škody.

Hurikán Irene

Niektorí sa nevyhli ani evakuácii. Vyše 600 študentov sezónne pracujúcich v meste Ocean City v Marylande muselo byť vo štvrtok evakuovaných do vnútrozemského mesta Baltimore, kde sa o nich postarali v miestnej školskej telocvični. Rovnako aj obyvatelia newyorského Manhattanu museli byť z časti evakuovaní, najmä z oblastí pri riekach, kde hrozil vzostup hladiny a zaplavenie ulíc.


Mesto, ktoré nikdy nespí pripomínalo posledné dva dni skôr mesto duchov. Kto mohol, opustil Manhattan alebo sa bezpečne ukryl vo svojom príbytku. Nepremávala hromadná doprava, taxíky ani metro. Ulice ostali vyľudnené. Letiská obmedzili a neskôr úplne zastavili svoju prevádzku. Zrušených bolo približne 10 000 víkendových letov a 250 pondelňajších. Napriek tomu, že Irene významne zoslabla pri postupe na sever, v jej dôsledku zahynulo 21 ľudí, prevažne pri autonehodách a pádoch stromov, keďže vietor v spojení s prudkým dažďom dosahoval rýchlosť v nárazoch až 151km/h.


Našťastie sa najhoršie očakávania nenaplnili a škody po prechode Irenky sú menšie ako sa predpokladalo, no aj tak dosahujú niekoľko miliónov dolárov. Život sa pomaly dostáva do normálnych koľají, predpokladá sa, že letecká doprava bude v súlade s letovými plánmi už v utorok. Momentálne hurikán, či skôr tropická búrka, čo z neho ostala, smeruje ku Kanadským hraniciam, kde by ale nemala spôsobiť veľké škody.

Dúfajme, že žiadna ďalšia prírodná pohroma sa na USA v najbližších dňoch, týždňoch ani mesiacoch nechystá..

Video: youtube.com

Hodnotenia
4.0
Biedny
Perfektný!

Pre pridanie hodnotenia musíte byť prihlásený.

Súvisiace novinky

Žiadne súvisiace novinky.

Komentáre

Pre pridanie komentára musíte byť prihlásený.

Aktuálne výzvy
Twitch TV
  • Servery
  • Komentáre
  • Hodnotenia
  • Články
Servery csportal.sk IP adresa Hráči Status
DM AIM
cs.csportal.sk:27001 4/14
FUN
cs.csportal.sk:27021 4/16
Retake
cs.csportal.sk:27022 0/8
Surf
cs.csportal.sk:27023 6/20
TGCW 128tick
cs.csportal.sk:27030 0/10
CSPORTAL.SK
Join to server -
Anketa

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli hlasovať.

Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
85% (104 Hlasy)
11% (14 Hlasy)
2% (2 Hlasy)
2% (3 Hlasy)
Hlasy: 123
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37
Poslední prihlásení
Kto je online
  • Hostí Online: 7
  • Žiadny člen nie je Online

  • Registrovaní členovia: 8,302
  • Nových členov dnes: 0
  • Nových členov včera: 0
  • Najnovší člen: Anymall