Login
Čítať tému
Counter Strike Portal - csportal.sk | CSPORTAL.SK Counter-Strike podpora | Counter-Strike: 1.6
RE: Online výzvy. 21/06/2012 09:23
Avatar člena
Saplaste - Člen
Mám otázku ohľadom bodového systému OV.

V pravidlách pre OV sa píše:
Pri odohratí 2 online výziev v časovom rozpätí 4 hodín získava hráč automaticky 1 bod k celkovému skóre.
Časové intervaly: 00:00-04:00, 04:00-08:00, 08:00-12:00, 12:00-16:00, 16:00-20:00, 20:00-24:00

Chcem sa opýtať kedy "automaticky" sa pripočítava bod pri odohratí dvoch OV za 4 hodiny. Či je to hneď po odohraní 2 výziev, alebo raz týždene alebo ako ?
Okrem toho včera mi písalo hore v rohu v paneli "Aktuálne výzvy" "Bonus +1b o 20.June.2012 - 16:00", dnes mi tam píše "Bonus +1b o 21.June.2012 - 12:00". Neviem čo to presne znamená, odohral som s Monsterom 2 výzvy v rozpätí 4 hodín, ale bod som zatiaľ nedostal. Nie že by mi chýbal, len mám nejasnosti jak to funguje a chcem sa opýtať či sa to dáva automaticky alebo "automaticky" dúfam že chápete ale hlavne sa chcem opýtať čo znamená to hlásenie o bonusovom bode v "Aktuálnych výzvach" ako to mám chápať..či je to napr. výzva aby som odohral ďalšiu výzvu do určitého limitu a získal bonusový bod, alebo hlásenie že dostanem bonusový bod do limitu alebo niečo iné?
Ďalej sa chcem opýtať prečo musia byť intervaly na získanie bonusových bodov, či nestačí proste aby medzi 2 výzvami uplynuli ľubovoľné 4 hodiny...

Díky za odpovede
Upravil Saplaste zap. 21/06/2012 09:29
Príspevkov: 964Bydlisko: • KošiceZaložený: 20.02.10 441089385
RE: Online výzvy. 21/06/2012 10:53
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
Pripočítava sa to automaticky pri začatí novej 4 hodiny.
Napr. Odohráš 2 OV v rozpatí 4h od 16:00-20:00, 1) o 16:15 a 2) o 190. Ak máš OV odohraté a uzavreté, tak ti o 20:01 pripočíta automaticky +1b. Ak ale nemáš OV o 190 uzavretú, tak ti +1b nedá. Vždy pripočítava automaticky +1b po 4h.

V tom pravom rohu je napísané kedy je úzávierka +1b. Čiže do kedy musíš mať odohrané a uzavreté 2 OV aby si dostal +1b.

Stačí k vysvetleniu? Ak nie napíš presne čo.

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Online výzvy. 21/06/2012 11:30
Avatar člena
Saplaste - Člen
ok diky za vysvetlenie, ale uzavretie výzvy záleží od teba nie ? čiže ja môžem odohrať 2 výzvy napr o 16:15 a 19:30 ale pokiaľ to ty neuzavrieš do 20:00 tak bod nemám šancu dostať, čo sa inak už aj stalo lebo 18.6. som odohral 2 výzvy o 17:00 a 17:15 a nič, a ešte 19.6. som odohral výzvu o 18:00 (pôvodne sa mala hrať ale 18.6. o 17:45, tak možno tu ani neni nárok na bod aj keď nvm či sa do intervalu 4 hodín berie pôvodný čas výzvy alebo aj presunutý, v pravidlách to spomenuté nie je) a o 19:00 a tá ešte nie je stále uzavretá..
potom mi príde trošku tragikomické dávať bod ak sa uzavrú 2 výzvy do 4 hodín, ak ani po takmer dvoch dňoch od odohrania nie je výzva uzavretá, preto som sa pýtal jak ten systém +1b funguje resp nefunguje...

Upravil Saplaste zap. 21/06/2012 11:39
Príspevkov: 964Bydlisko: • KošiceZaložený: 20.02.10 441089385
RE: Online výzvy. 21/06/2012 12:55
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
Ano zalezi to na adminich kedy to uzavru. OV musia byt odohrane v riadnom hracom case kedy boli zadane aby system dal +1b. Ako moze system vediet, ze vy ste sa dohodli na prelozenie zapasu dvoch OV ktore ste za sebou odohrali. Beru sa len casy zadanych a pevnych datumov a casov. To v pravidlach je spomenute. Poslednu vyzvu co si nemal uzavretu uz bolo jedno ci je tam den alebo kolko, kedze nebol narok na +1b.

Nemusis sa bat toho, ze ked odohrate OV a admin nema cas uzavriet OV , ze tym padom pridete o body. Nie. Vzdy boli hracom body dane dodatocne po uzavreti vyzvy.

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Online výzvy. 07/07/2012 18:25
Avatar člena
vonty - Člen
bylo by docela dobrý, kdyby výsledek zápasu mohl potvrdit i soupeř a ne jen admin
Príspevkov: 3Bydlisko: • GoteborgZaložený: 04.07.12
RE: Online výzvy. 07/07/2012 18:53
Avatar člena
N3XT0WiCZ - Člen
načo ? veď vieš ako si hral ... pozrieš si na webe ... v prípade pošleš adminovi nejakú stažnosť

Príspevkov: 375Bydlisko: • PrešovZaložený: 29.11.09
RE: Online výzvy. 07/07/2012 22:45
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
XPL - A systém by sa stal ľahko zneužiteľný.

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Online výzvy. 07/07/2012 23:46
Avatar člena
vonty - Člen
neřekl bych
Príspevkov: 3Bydlisko: • GoteborgZaložený: 04.07.12
RE: Online výzvy. 08/07/2012 01:17
Avatar člena
Turb0max - Člen
Chcel by som sa spytat kedy bude turnaj ?
Príspevkov: 46Bydlisko: • BratislavaZaložený: 26.12.11 611-824-832
RE: Online výzvy. 08/07/2012 03:59
Avatar člena
vonty - Člen
taky bych si zahral nejakej turnaj
Príspevkov: 3Bydlisko: • GoteborgZaložený: 04.07.12
RE: Online výzvy. 30/08/2012 13:16
Avatar člena
N3XT0WiCZ - Člen
Takže chcem sa opýtať prečo ak napríklad na jeden zápas nenastúpi jeden z hráčov tak ten druhý nedostane aspoň 1 bod ... ten druhý si rezervoval server, čakal ho tam 10 minút , musel uploadnúť screen a nič z toho nemá ... samozrejme že ten druhý je potrestaný ale ja z toho určite nemám dobrý pocit že ten druhý dostal -10 bodov (keď sa nedá klesnúť pod 0) a mne sa neudialo nič

Príspevkov: 375Bydlisko: • PrešovZaložený: 29.11.09
RE: Online výzvy. 30/08/2012 13:24
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
V takomto prípade by sa dalo lahko nazbierať body iba za to, že som došiel na server a uploadol screen. Preto sú tam práve tie trestné body. Keď ty máš 50b a ten čo neprišiel na zápas 3x a mal napr 55b a dostane hranicu napomenutí, tak sa mu automaticky odpočítajú body zo skóre a ty potom z toho máš to, že si už pred ním a nie za ním. Až vtedy tam vidíš kompenzáciu bodov.
Pod 0 sa nedá klesnúť to áno, ale keď ty odohrávaš normálne OV a samozrejme úspešne tak máš + body a nikdy ta hentaký neporiadnik nedobehne, pretože stále bude mať 0b.

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Online výzvy. 08/04/2013 10:30
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
Oživujem opäť túto tému na základe N3XTovho dotazu na Online výzvy. Pre väčšiu aktivitu OV padol návrh aby hráči, ktorí neodohrajú za jeden týždeň ani jednu OV mali mínusové body zo svojho score. Návrh zatiaľ je inaktivita 7 dní = -1b. Ďalej by som navrhoval, že hráč ktorý obsadí miesta do PlayOff musí mať odohratý určitý najmenší počet OV. Sadzba zatiaľ by bola 30 OV na jeden turnus. Ďalší herný turnus má obsahovať ešte hodnotnejšie ceny ako boli doteraz. Zefektívnenie systému OV a jeho naštartovanie. Odbúranie rýchleho zisku bodov a následnej neaktivity. Zabránenie nahratia Bodov pred ukončením herného turnusu.

Svoje nápady a pripomienky píšte aj s odôvodnením a vysvetlením.
Ďakujem

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Online výzvy. 08/04/2013 11:42
Avatar člena
Nejmless - Člen
ja by som privital keby sa do OV oficialne pridal aj knife zapas
Príspevkov: 519Bydlisko: • PartizánskeZaložený: 06.04.10 345-276-666
RE: Online výzvy. 08/04/2013 12:18
Avatar člena
bubostyle - Člen
Majo napísal:
Oživujem opäť túto tému na základe N3XTovho dotazu na Online výzvy. Pre väčšiu aktivitu OV padol návrh aby hráči, ktorí neodohrajú za jeden týždeň ani jednu OV mali mínusové body zo svojho score. Návrh zatiaľ je inaktivita 7 dní = -1b. Ďalej by som navrhoval, že hráč ktorý obsadí miesta do PlayOff musí mať odohratý určitý najmenší počet OV. Sadzba zatiaľ by bola 30 OV na jeden turnus. Ďalší herný turnus má obsahovať ešte hodnotnejšie ceny ako boli doteraz. Zefektívnenie systému OV a jeho naštartovanie. Odbúranie rýchleho zisku bodov a následnej neaktivity. Zabránenie nahratia Bodov pred ukončením herného turnusu.

Svoje nápady a pripomienky píšte aj s odôvodnením a vysvetlením.
Ďakujem


Pride mi priam zbytocne niekomu strhavat body za jeho neaktivitu, je to vlastne chyba toho cloveka, ze nehrava resp. nema zaujem o umiestnenie a ceny. Co sa tyka zapasov a PO, 30 zapasov je az prilis vela vzhladom na to, ze tolko zapasov neni potrebne mat odohratych ani na ligach, kde je aj viac ako 700 teamov. Pre porovnanie 700 timov podmienka 20 odohratych zapasov, tu 36 teamov ( z toho 13 status BANNED) podmienka mat odohratych 30 ? Trosku hlupe a nelogicke...

Teraz niekolko mojich navrhov, ktore by som v buducnosti v OV privital:

- do hladania supera pridat moznost pri vyberani SUPER ZVOLI MAPU

- povinnost vyplnene game id v profile (STEAM ID, NONSTEAM)

- moznost vyplnit cas aj sam (napr. chcem si zahrat 14:18 vzhladom na to, ze mam niekde ist 14:30 uz je neskoro)

- opravit obrovsku gramaticku chybu, ktora mi uz dlhsi cas reze oci Vyzívateľ:

- vymazat alebo zamenit mapu aim_map za aim_snow_map z dovodu toho, ze teroristi maju v tejto mape vyhodu, tym ze splyvaju s prostredim a textury nie su natolko priestrelne ako na CT strane

- "Nick hráča sa musí zhodovať s nickom uvedeným na webe. Zlý nick v hre (5b.)" zbytocne a primitivne pravidlo, nevidim dovod preco by hrac nemohol pouzivat iny nick v hre, vzhladom na to, ze tieto cwcka su 1v1 je logicke, ze proti mne nebude hrat niekto iny, ale len ten, proti ktoremu mam vyzvu (moznost skontrolovat prostrednictvom statusu [STEAM ID]

- v pravidlach mi chyba pravidlo o (ne)zakazanom nakupovani na fun mapach


Chcel by som vyzdvihnut plugin, ktory je na CW serveri (automaticke robenie ss, autorecord). Momentalne mi uz nic ine nenapada co sa tyka zlepsenia, ak by vsak niekto mal nejake pripomienky k mojmu postu, pokojne sa pytajte
Príspevkov: 28Bydlisko: • Stara LubovnaZaložený: 29.02.08 485639541
RE: Online výzvy. 08/04/2013 13:32
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
bubostyle - tým strhávaním bodov sme chceli vyriešiť problém, že ak si niekto na začiatku nahrabe body a potom vlastne nehrá už žiadne zápasy, tak je to trochu oničom.
Koľko presne bude musieť mať odohraných OV sa ešte dohodne. Jeden herný turnus trvá 4 mesiace. Čo je dosť dlhá doba na odohratie 10-20 výzvie.

Čas sa môže upaviť, to nieje problém. Zatiaľ nikto na to nič nepísal.

Možnosť výberu mapy súperom je trochu zbytočnosť. Keď niekoho vyzývam, tak ho vyzyvateľ zadá mapu, ktorú chce, prípadne sa v komentároch môžu dohodnúť na mape.

V profile sa dá vyplniť steam a ten kto ho má vyplnený môže použiť aj iný nick ak dodá status screen. Tým, že si dá každý nick rovnaký ako na webe, zabraňujeme pochybným výzvam, do ktorých môžu byť dané screeny z iných zápasov napríklad.

Nakupovanie je povolené na mapách, kde sa dá kupovať.

Nezabúdať, že toto je aj pre NonSteam hráčov a aj Steam hráčov. NonSteam hráčov nemáš moc ako kontrolovať, či odohrali práve oni zápas.

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Online výzvy. 09/04/2013 18:59
Avatar člena
kalixt - Člen
ako ja OV nehram, len tak z nudy.. bez cieľa..

Majo napísal:
tým strhávaním bodov sme chceli vyriešiť problém, že ak si niekto na začiatku nahrabe body a potom vlastne nehrá už žiadne zápasy, tak je to trochu oničom.


tak si ich budu hrabať na konci, tak ako teraz..
bolo by potom potrebne zriešiť aj to ked sa 2 tyždne pred koncom prihlasi, a nahrabe body a iny hrač odohra cely turnus, resp. niekedy nezahra a mu budu strhnute body tak to voči nemu nebude fer...
dať minimalny počet zpasov, a nejaky denny limit napr: 3 zápasy za den...
n3xtov napad je dobry, len to treba dať do roviny a poriadne spraviť...
Príspevkov: 7Bydlisko: • ZáhradnéZaložený: 18.09.12 626793559
RE: Online výzvy. 09/04/2013 19:04
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
Práve pre to bude daný minimálny počet odohraných OV v hernom turnuse. 3 zápasy za deň ti nikto hrať nebude.

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Online výzvy. 10/04/2013 19:50
Avatar člena
wajrus - Člen
ked davas vyzvu tak by som dal na vyber viac map, aby si super z nich mohol jednu vybrat, ked sa mu daka nepaci, nech nedavam tri vyzvy jak pnak furt ... uz si chandler pochopil preco?

Príspevkov: 352Bydlisko: • Košice - sídl. Dargovských HrdinovZaložený: 17.08.09
RE: Online výzvy. 10/04/2013 20:07
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
Môže sa spraviť kolonka na výber - best_1. To bude znamenať, že sa hráči dohodnú na výbere mapy v komentároch. V OV sa môže vypísať na políčko mapy: výber mapy hráčmi v komentároch

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (453 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 529
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37