Login
Čítať tému
Counter Strike Portal - csportal.sk | CSPORTAL.SK Counter-Strike podpora | Counter-Strike: 1.6
Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 02/12/2008 20:10
Avatar člena
Shandris - Člen
Pôjdem k veci..

Na serveru chýba ochrana nicku. Neviem či ju vaše servery maly alebo nie, ale ide o zabezpečenie nicku uzamknutých na ip adresy, z ktorých boly nicky prvýkrat použité. Nepamätám už ako sa tomu presne hovorilo, ale myslím že viete čo mám na mysli.
Čo raz viacej hráčov si túto chybu uvedomuje a čoraz viacej hráčov ju zneužíva. I keď je pravdov že o tom píšem hlavne na podnet svojho prípadu, je nepopierateľným faktom že ju potrebujú všetci. Ak ste ju na servery predtím už maly (buď automaticky serverom, či uzamikaním užívateľmi pod vlastným heslom) tak dnes tomu tak nieje.
Ktokoľvek sa v súčasnej dobe môže prihlásiť za koho chce. Ukradnúť cudzí nick, či len chvíľkovo "vypožičať" a neskôr toho zneužiť je tak ľahké a prosté, ako táto skutočnosť.

Pre príklad som si to skúsil sám a dovolil som si pripojiť sa na W3 server pod cudzím nickom: "Faint22". Okamžite mi nabehly všetky jeho hera so všetkými nastaveniami abilit všetkých herov. Pre nahľad prikladám screen:


(Ospravedľnujem sa faintovi že som práve použil jeho nick, ale bol to prvý čo ma napadol)

Neviem kde sa stala chyba, či sa niečo pokazilo, alebo je to kôly nedopatreniu admin teamu, ale myslím že by sa ta ochrana nickov mala zaviesť. A to najlepšie čo najskôr, aby zbytočne nedochádzalo k nedorozumeniam, či zbytočným banom.
Díky
Príspevkov: 8Založený: 25.11.08 433951987
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 02/12/2008 21:11
Avatar člena
Kral Urucskyy - Člen
jn mas pravdu chtelo by to an ip a jeste k tomu na nick

92% mládeže poslouchá HipHop...jestli patříš ke zbylým 8% (diskouši,emouši,teplouši) tak sem ani nelez

Boj se mě a budeš vyslyšen.....

Doktor říka , že se z toho dostanu....
Príspevkov: 206Založený: 20.07.08 364094426 seznam.cz
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 02/12/2008 21:14
Avatar člena
Fuxxo - Člen
ako rofl... poznamka dobra, ale niekde sa to tu uz riesilo. maju to tak riesene na fff-ku nizalezi od nicku hraca ale od jeho ID. uz neviem presne ci to zalezi od IP.. ina ochrana pre beznych hracov nie je. setinfo je pre vyvolenych

musim poznamenat... netusim kolko mas rokov. ale tvoja slovencina je taka, ako keby si nepoznal zensky rod, vynimky s makkym i (Tí) atd...
Príspevkov: 437Bydlisko: • HnúšťaZaložený: 22.06.08 www.fofos.sk
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 02/12/2008 21:19
Avatar člena
Kral Urucskyy - Člen
fuxxo xDD zase znicil :-D jj ejste ze sme ti vyvoleni

92% mládeže poslouchá HipHop...jestli patříš ke zbylým 8% (diskouši,emouši,teplouši) tak sem ani nelez

Boj se mě a budeš vyslyšen.....

Doktor říka , že se z toho dostanu....
Príspevkov: 206Založený: 20.07.08 364094426 seznam.cz
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 02/12/2008 23:28
Avatar člena
hejhoujou - Člen
Fuxxo napísal:
ako rofl... poznamka dobra, ale niekde sa to tu uz riesilo. maju to tak riesene na fff-ku nizalezi od nicku hraca ale od jeho ID. uz neviem presne ci to zalezi od IP.. ina ochrana pre beznych hracov nie je. setinfo je pre vyvolenych

musim poznamenat... netusim kolko mas rokov. ale tvoja slovencina je taka, ako keby si nepoznal zensky rod, vynimky s makkym i (Tí) atd...


jeho slovencina je este lepsie ako u niektorych adminov, bohuzial

ale idea dobra, len neviem ci sa to da tak lahko zrealizovat
Upravil hejhoujou zap. 02/12/2008 23:29
Príspevkov: 138Bydlisko: • TrnavaZaložený: 21.01.08 301189445 www.last.fm/user/shulo/
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 03/12/2008 11:47
Avatar člena
Funec - Člen
hejhou tI hovor za seba laskavo, mI vYeme nahodoV uplne plInulo po SlovenskI a urcYte nerobYme gramatYcke chIbI, jasne? mI sme totYz prudko YntelYgentnY ludYa, tak abI bolo jasne...

Mať sex je ako hrať bridž. Buď máš vynikajúceho partnera, alebo kurevsky dobrú ruku

A computer is like.. air conditioning: it becomes useless when you open windows

90% mozgu tvorí kvapalina. U niektorých brzdová.

Hádky na internete sú ako Paralympiáda, aj ked vyhráš, stále si retardovaný.
Príspevkov: 555Bydlisko: • TO PYCO!Založený: 04.12.06 221431401
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 03/12/2008 13:59
Avatar člena
n0wa - Člen
o tomto sme premyslali, uvidime, zatazi to mierne databazu ale malo by sa to dat..aj ked neviem ako to bude na protocole 48...

Príspevkov: 661Založený: 02.11.06 312859062 nowinou@hotmail.com http://last.fm/user/n0win0u
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 03/12/2008 14:12
Avatar člena
MarkY - Člen
mno lenze na IP to pravdepodobne nepojde kedze nie kadzy ma pevnu IP... cize jedine nejak s tym ID a heslom max... ale ja sa do tejto casti nerozumiem ja sa len zapajam nevedome do debaty

"V mene Otca i Syna i Ducha svätého. Enter."
Príspevkov: 161Bydlisko: • MartiN CitYZaložený: 23.10.06 489980830
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 03/12/2008 14:26
Avatar člena
n0wa - Člen
nebude to IP omg ale na nick.. ale banlist dostane fest zabrat takym sposobom..

Príspevkov: 661Založený: 02.11.06 312859062 nowinou@hotmail.com http://last.fm/user/n0win0u
RE: Ochrana nicku, chýbajúce zabezpečenie proti ich zneužitiu 03/12/2008 15:00
Avatar člena
maty - Člen
tak to ano...alee adminov sa ta nedotkne nijako?dufam

N.O. TRNAVA
ALKOHOL!!!Nikdy ta neopustíííím,nikdy sa ta nevzdáááááááám


Upravil maty zap. 03/12/2008 15:00
Príspevkov: 182Založený: 21.06.08 259-565-241
RE: Fuxxo 04/12/2008 08:53
Avatar člena
Garlin - Člen
Hehe good old fuxxo destroyer


Inaksie k tym nickom... Databaza vam bude pekne dakovat ked to spravite Vyskoci z PC a da facana

Lenze naco ochranu nickov... staci si pridat pismenko bodku ciarku a mame ten isty nick... Ani nepoznam hraca co by cely zivot pouzival jeden nick bez emotyvnych pripojok, ako napriklad "Garlin%Som%totalne%ozraty" alebo neco podobne. To jest kto bude chiet zneuzivat nicky tak to bude robit aj napriek ochrane... Pre adminov to je hadam jasne ze to je lebo by inac nesli prava (teoretciky by sa to dalo dat na IP a teraz ked je VACko tak aj na steam ID)

A okrem toho by polka ludi nadavala preco si nemoze dat nicky ako Killer, Destroyer, Megazabijak, A podobne super nicky ktore ficia na CS...

Ale pri takom warcraft servery by to bola dobra myslienka
Upravil Garlin zap. 04/12/2008 09:28
Príspevkov: 268Založený: 01.12.08

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (453 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 529
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37