Login
Čítať tému
Counter Strike Portal - csportal.sk | CSPORTAL.SK | Sťažnosti
Super AIM server 04/12/2013 19:32
Avatar člena
lajomalo - Člen
Dobrý deň prajem, podvečer a podobne ...
Už dlhšiu dobu sa sem chystám napísať, ale potom sa vždy ukľudním a s prepáćením sa vy*erem na to ... ale teraz je to opačne, takže.

Vysvetlite mi prosím Vás, pojem, princíp, ideu, alebo nápad, ktorý Vás "nútil" dať 17 slotov na AIM CS:GO server. Hral tam vlastne niektorý z adminov pri 17ich hráčoch a všímal si tú hru vlastne? VEĎ TO JE NEHRATEĽNÉ!

1. server dropuje pod 100, myslím sv.
2. spawneš sa a drb z 10ich strán dostávaš helmu
3. vybehneš udrbeš skape a o 3 milisekundy na to drb a máš hlavu
...

Namiesto toho aby ste tam dali krásnych max 10/12 slotov tam nadrbete takto slotov a úplne to je nehrateľné. Myslím si, že aj úplne skúsený hráč tam má problém dať niekoho pri takom počte, je to trošku moc, prosím Vás zvážte túto situáciu, totiž je to jediný AIM SK/CZ server na ktorom sa dá riadne zahrať (pri zníženom počte hráčov).

Urobte druhý aim server alebo hocičo iné, chcem tam dojsť tak, že si vybehnem ťuknem hlavy atď a nie to, že sa pozrem za krabicu a tam nastúpených 10hráčov jak rómov pred obecným úradom pri rozdávaní dávkach.

Ďakujem
Upravil lajomalo zap. 04/12/2013 19:33
Príspevkov: 2Bydlisko: • SalaZaložený: 01.04.10
RE: Super AIM server 04/12/2013 22:33
Avatar člena
zaerius - Administrátor
1. sv vobec neukazuje realnu fps servera takze to ta nemusi trapit. Realnu hodnotu fps ukazuje var a nevidel som tam vyssiu hodnotu ako 3 co je cez 300 fps.
2. Na serveri je nadstaveny antirush tak aby vacsina spawnov boli chranene, kludne mozem byt aj afk a nik ma neda.
Nikdy som nemal problem hrat na full aim serveri. Aim server je o peakovani a aby sa zlepsili tvoje reflexy. Ked sa naucis dobre peakovat tak v poho ustrielas kazdeho. Doteraz nik sa nato nestazoval a inak vacsina aim dm serverov je na 16-17 slotov. Ten server ma byt taky aby si mal vzdy na niekoho strielat.

Príspevkov: 680Bydlisko: • CSPORTAL.SK Test ServerZaložený: 18.06.10
RE: Super AIM server 08/12/2013 21:48
Avatar člena
Malchus - Člen
zae vysvetlíš mi pojem "peakovanie"?

Príspevkov: 571Založený: 05.04.10
RE: Super AIM server 09/12/2013 00:14
Avatar člena
zaerius - Administrátor
je to proste vykukavanie predmieris na miesto kde ocakavas supera vykuknes len minimalne aby si mohol cisto vystrelit a vratis sa spat do krytia

Príspevkov: 680Bydlisko: • CSPORTAL.SK Test ServerZaložený: 18.06.10
RE: Super AIM server 09/12/2013 19:37
Avatar člena
Malchus - Člen
jaj jaj,, túto vec robím skoro furt len som nevedel že sa takto volá,, díky

Príspevkov: 571Založený: 05.04.10
RE: Super AIM server 09/12/2013 23:17
Avatar člena
zaerius - Administrátor
nj to bud robia good hraci alebo to casto vidis aj u cheaterov..teba by som nezaradil do 1. skupiny : D

Príspevkov: 680Bydlisko: • CSPORTAL.SK Test ServerZaložený: 18.06.10
RE: Super AIM server 10/12/2013 08:30
Avatar člena
ChAnDlEr - Člen
Tak teraz si mu dal

Fastfood, Why you no make me faster ?!

Pobavil ma výrok "USB 3,0 je mýtus".

No pain No gain.

ϟƘƦƖןןΣx

I believe in Fitness
Príspevkov: 884Bydlisko: • PrešovZaložený: 26.04.10 471102286
RE: Super AIM server 11/12/2013 20:18
Avatar člena
Malchus - Člen
zajko mapy ako fy_simpsons_h na Source inak ako tak sa hrať nedajú ,, keď ti tam naskáču 5 hráči,, tak len mieriš vykukneš a zase za dvere,, vykukneš a zadvere,,, :*

Príspevkov: 571Založený: 05.04.10
RE: Super AIM server 17/12/2013 18:57
Avatar člena
PePo - Člen
No neviem, v niečom má pravdu chlapec. Nikto sa nesťažoval lebo nikoho to nenapadne Zae s tvojím 2. bodom sa moc súhlasiť nedá, hrávam tam aj ja a keby som afk tak som mŕtvy skoro furt (samozrejme ide aj o mapu)
Treba zvážiť všetky pre a proti, myslím si že je to super server, čo dokazuje aj návštevnosť, aj hráči ktoré majú meno na Svk/Cz scéne. No spraviť 2 servery po 10-12 slotov by tiež nemuselo byť zlé
Príspevkov: 675Bydlisko: • BratislavaZaložený: 28.06.09
RE: Super AIM server 18/12/2013 18:38
Avatar člena
zaerius - Administrátor
pred tym ako som spravil tento server som hral na ruskom aim dm ktory uz neexistuje ale vkuse bol full. Bolo to na 19 slotov ak sa dobre pamatam a ani tam som nemal problem. Pointa tohto servera je aby si mal vkuse co strielat. Spravime to na 10 slotov..5on5 dvaja z jedneho timu afk,jeden sa hra na schovku dalsi zakempeny drzi 1 uhol a potom nemas pokom strielat. Ja som s tym nikdy nemal problem ten server je prave taky aky je aby si co najrychlejsie mohol zlepsovat sa. Mne osobne nevadi ked dostanem 10x posebe hedku , to premna je znamenie ze nieco robim zle a nabuduce si najprv overim rychlym vykuknutim kde su protihraci a ked je ich tam vela vykuknem na druhej strane. Je to dm ktory sa nehra na skore ale nato aby si mal co najviac akcii za minutu. Sry ale ja nevidim pointu v tom aby sme spravili pomaly server kde musis hladat enemy.
Dalej k respawnom, mame tam respawn ochranu co je vacsinou dostatocny cas nato aby si sa dostal do ukrytu bez straty hp ked ta respawne na otvorenom priestore. Spawny su chranene antirushom cize ked sa postavim za nejaku krabicu nikto namna nevidi, mozno obcas nejaky nahodak ma dokaze diernut ale v csgo dierovanie bere strasne malo hp takze ma musi trafit asi 10x kym mi ubere full hp.


Upravil zaerius zap. 18/12/2013 18:45
Príspevkov: 680Bydlisko: • CSPORTAL.SK Test ServerZaložený: 18.06.10
RE: Super AIM server 13/01/2014 18:13
Avatar člena
lajomalo - Člen
Pán administrátor, velice si cením, že ste odpísali a som rád, že reagujete na veci ohľadom serverov, nie ako inde.

Ako som už vyššie podotkol pri plnom serveri tj 16/17 je to nehrateľné, neviem ako to vidíte vy a ako často tam ľudia chodíte ale to aby si prežil aspoň po 3-4killoch s hp viac ako 30 je úplne nereálne, človek sa spawne a dostáva už helmy drb z jednej drb z druhej strany, ale samozrejme kill z toho nie je lebo je tam ochrana na SK takže to je všetko v pohode.

Nepochopím ako môže niekto napísať, že aim mapa (aim_map) je pri 19ich slotoch hrateľná, to musí byť človek mentál s prepáčením aby tam aj niečo dal a druhé je to, že na 19 slotov treba aj mašinu. (nehovorím, že vy ju nemáte)

Naďalej nechápem pointu ale ani úplne realizovanie tohto serveru čo sa týka slotov. Pochopil by som keby sa pán Administrátor rozhodol pre nasledovné:

10/11 server only AIM_MAP a pri AFK dlhšie ako 60sek. KICK
druhý server by bol AIM MAPs only, a keby bola plnka na aim_map only tak by ho sem prehodilo automaticky.

Ten server by bol oveľa hrateľnejší a ľudí by tie ostatné mapy určite zaujímali. Takto sa tam fest dookola aj tak aim_map hraje. Z mojej strany to vypadá asi tak, že sa s chalanmi zhodneme na istom čase, že si ideme nájsť enemy a predtým sa človek rozhodne rozohrať a napojí sa na Váš aim server, no ten niekto akurát tak len nervy bude mať z toho servera lebo si chce "poaimovať" zaťukať si hlavičky reflexovo sa otočiť ale takto dostáva diery z tretej štvrtej a piatej strany a môže sa točiť ako rogalo a aj tak dostane, lebo z jednej strany hitujú 3ja cez krabicu a hneď máš 40hp a keď sa kukneš z druhej tak už drb si dead.

To, že 5v5 ako si spomínal by bolo fasa len neviem prečo píšeš, že "2ja AFK" "druhý schovka" však na to sú pluginy, ako som spomínal AFK kick nastavíš na 60sekúnd a dáš tam campmeter a je všetko vyriešené. Aspoň dostanú šancú aj tí na napojenie, ktorí momentálne čakajú.

s pozdravom
Upravil lajomalo zap. 13/01/2014 18:16
Príspevkov: 2Bydlisko: • SalaZaložený: 01.04.10
RE: Super AIM server 14/01/2014 07:33
Avatar člena
Majo - Hlavný Administrátor
1.| Server býva neustále zaplnený, čo jednoznačne platí o tom, že server je obľúbený a ľudia tam hrajú. Náš AIM GO je teraz momentálne TOP 6 server na celom svete. Ak si dáš filter serverov, tak si všimneš, že všetky najhranejšie servery majú 16 slotov. Problém čo ty opisuješ som nemal.

2.| 19 slotov tam nemáme tak neviem k čomu a na čo hento bolo

3.| Ak je hráč AFK, tak ho server kickne. Za ďalšie pre CSGO auto redirect neexistuje. Hra to nepovoluje.

4.| Hráči si votujú to čo chcú hrať a to sa hraje. Neviem čo je na tom také nepochopiteľné. Neposkytujeme server na ktorom si bude niekto relaxovať a pospávať. Poskytujeme server na ktorom si hráč dokáže zlepšiť AIM a reflexy.

5.| AFK kick ti moc nepomôže pri 5on5. Keďže budú dvaja afk musí prejsť určitý čas na kicknutie. Týchto časov keď nastane viac tak hráč vlastne hrá len preti 3 hráčom, ktorých nedá tak často pretože má aj spoluhráčov, ktorí ich atakujú.

Príspevkov: 1963Založený: 03.10.06 https://www.instagram.com/csportalsk/
RE: Super AIM server 02/03/2014 11:14
Avatar člena
spt - Člen
vratim se jen k sv v net_graph 4:
https://developer.valvesoftware.com/wiki/TF2_Network_Graph
Area 5.
This area shows the performance of the server the client is connected to. The "sv" tag shows the fps of the server as of the latest networking update delivered to the client. The "var" shows the standard deviation of the server's frametime (where server fps = 1.0 / frametime) over the last 50 frames recorded by the server. If the server's framerate is below 20 fps, then this line will draw in yellow. If the server's framerate is below 10 fps, then this line will draw in red.

A jeste pro info, v defaultu je engine designovan pro 64/128 fps.
Mozna to s 300fps jde spustit, ale vas AIM bezi na 128.

Var ani tak nezobrazuje FPS serveru, jako spise ukazuje casovou odchylku akci, tedy urcity zpozdeni ktery nastava pri vykonavani ukonu na serveru, cim zatizenejsi server tim vetsi odchylka.

Je pravda ze FPS server jsou dost casto nestabilni, kolikrat kolisaji na 80 -130, jeste v pripade kdy se na server kazdou chvili nekdo poji a zkousi se dostat pres ty dostupne sloty na server, takze by to chtelo rezervovane sloty skryt a optimalizovat pluginy na serveru.
Upravil spt zap. 02/03/2014 12:06
Príspevkov: 5Bydlisko: • ZlinZaložený: 26.02.14
RE: Super AIM server 02/03/2014 12:26
Avatar člena
zaerius - Administrátor
S pluginmi nieje problem, ale so samotnou hrou. Pred par mesiacmi valve pokaslal nieco a odvtedy to nedokazali opravit. Boli nejake updaty ale bez effektu. Pisal som aj s programatorom z valve, ktory priznal ze ano maju nejaky problem a ze pracuju natom aby to opravili. Ide o problem ze csgo pri kazdej zmene mapy si vyhradi dalsiu cast z RAM. Na nasich serveroch sa mapa meni velmi casto a koli tomu sa zaplni cela RAM za 10-12 hodin. Jedine riesenie je restartnut server co aj spravime kazde rano. Neostava nam nic ine nez cakat na valve aby to opravili. Tento problem nemame len mi ale prakticky kazdy public server.

Príspevkov: 680Bydlisko: • CSPORTAL.SK Test ServerZaložený: 18.06.10
RE: Super AIM server 02/03/2014 13:14
Avatar člena
spt - Člen
Nerikam ze ty servery jsou optimalizovany pro vykon, samo o sobe je vypovidajici , ze na css jde provozovat 64 slotovy server pro zombie mody a tady se uz pri 40 slotech da mluvit o tom ze hra je nehratelna.
Ale ty dropy maji prevazne u vas na starosti connecty, ktery na tomhle typu serveru zpusobuji fps dropy na serveru.
Nevim co mate za hosting, ale pokud mate vlastni linuxovou masinu, tak taky zalezi na kernelu linuxovyho jadra, kde je dobry prekompilovat kernel a nastavit mu vyssi hodiny a vypnout setrici fce systemu, na tom se da dosahnout stabilnich fps.
Jestli je to VPSko tak tam je to horsi v tom, ze cast vykonu sezere prepinani na hypervizoru a nutna rezie, takze tam se dosahovat stability neda i kdyz zalezi od technologie k technologii virtualizace do jake miry to postihne vykon.
Príspevkov: 5Bydlisko: • ZlinZaložený: 26.02.14

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (454 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 530
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37