Login
Čítať tému
Counter Strike Portal - csportal.sk | Ostatné | Offtoppic
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 10/02/2012 12:54
Avatar člena
murded - Člen
tebe bohuzial nejde ani tvoj rodny jazyk vid tvoje prispevky

IQ test
kup si steam za 7.99€
Upravil murded zap. 10/02/2012 12:55
Príspevkov: 348Bydlisko: • ZvolenZaložený: 26.10.09 326499613
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 10/02/2012 14:52
Avatar člena
Nox - Člen
Protoze krome tohoto fora ho nepouzivam uz nekolik let. Ono se to nezda ale gramatika odpada. Mluvit mluvim dobre a dlouho budu, snad.
Príspevkov: 207Bydlisko: • SwanseaZaložený: 12.10.11 262493653
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 10/02/2012 15:12
Avatar člena
murded - Člen
nech sa paci tu je zaver tebou spominanej studie tak nam preloz tych par riadkov.
"The authors concluded that smoking marijuana is a rare trigger of acute myocardial infarction, and went on to state that understanding the mechanism through which marijuana causes infarction may provide insight into the triggering of myocardial infarction by this and other, more common stressors."

IQ test
kup si steam za 7.99€
Príspevkov: 348Bydlisko: • ZvolenZaložený: 26.10.09 326499613
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 10/02/2012 18:52
Avatar člena
murded - Člen
nox co sa deje zrazu si zabudol anglictinu?

IQ test
kup si steam za 7.99€
Príspevkov: 348Bydlisko: • ZvolenZaložený: 26.10.09 326499613
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 11/02/2012 15:05
Avatar člena
Obchodnik s Vinom - Člen
ono neni lahke dat jednoznacnu vedecku odpoved,.... natom sa musi zhodnut strasne vela vedcov, napriklad si zober teoriu ekonomicku je nespocet teorii,kde nemozes jednoznacne urcite co je spravne v kazdej su chyby a neni ziadna dana za stanovenu proste na toto vedci nevedia odpovedat jednoznacne, a studie boli kratke a neboli tam asi vplyvni garanti

Pan
Príspevkov: 90Bydlisko: • Líščia NoraZaložený: 03.09.10 www.csworld.sk
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 11/02/2012 21:34
Avatar člena
murded - Člen
presne nieco v tom zmysle som pisal uz na prvej strane: "aj ked je pravda ze na kazdeho to posobi inak, preto neexistuje studia ktora by bola uplne pravdiva. a to nehovorim o tom ze ucinky sa roznia aj podla druhu canabisu."
tu je tiez par zaujimavych veci ale aj tu sa nazory roznia. ale je tam aj zdovodnene to preco je fajcenie travy menej skodlive ako fajcenie tabakovych cigariet:
http://www.drugs.host.sk/mar/Mari-long.html

IQ test
kup si steam za 7.99€
Upravil murded zap. 12/02/2012 11:32
Príspevkov: 348Bydlisko: • ZvolenZaložený: 26.10.09 326499613
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 12/02/2012 10:40
Avatar člena
Saplaste - Člen
no čítam si to tu a nad niektorými žasnem
Nox,na tej fotke to si naozaj ty, však ? K tým príspevkom sa ten face hodí ale k veci ...
k tým štúdiám...jak tu už bolo spomenuté nie je problém vypracovať štúdiu, kde vykreslíš niečo v negatívnom alebo pozitívnom svetle..väčšina štúdií čo som ale čítal hovoria o marihuane skôr pozitívne a to aj tie čo ste tu dali aj keď Nox to zjavne nevidí
Ja ale štúdie moc neriešim, mám niečo čo je viac..vlastnú dlhoročnú skúsenosť..ak by som mal vravieť o účinkoch resp stavoch úplne môžem potvrdiť to, čo písal braky..v podstate na 100%, vidno že vie o čom hovorí
Ďalej:
-škodlivosť - všeobecne čo sa týka úmrtí nie je známe žiadne úmrtie priamo kvôli marihuane..pred nedávnom šiel na Dvojke dokument, vypracovaný na základe štúdie britských vedcov kde porovnávali škodlivosť 20 najpoužívanejších drog, legálnych aj nelegálnych tu si ho môžte pozrieť je tu časť (1/5) ďalšie potom v related videos http://www.youtube.com/watch?v=G5PYJwZDTR4 marihuana tam bola podľa mňa ešte dosť vysoko, avšak ďaleko za legálnymi ako chlast a tabak..
-marihuana vs. cigy - to že niekto dostal rakovinu a zistilo sa že AJ fajčil marihuanu ešte nemusí znamenať, že ju dostal práve preto.. marihuana sa väčšinou riedi s tabakom takže môže byť že práve ten ťa ničí viac..pre porovnanie s fajčiarom, ktorý fajčí 20 denne by si musel vyfajčiť denne 20 čistých jointov (samozrejme rovnakej hmotnosti asi po 1g, tak nejak váži ciga, teda cca 20g denne) čo je nemožné ! musíš to brať objektívne keď chceš porovnávať
-marihuana vs.chlast - no ak ste niekedy videli na mol opitého človeka a na sračky skureného človeka, alebo lepšie ak máte s tým skúsenosť, musí vám byť jasné čo je pre spoločnosť väčšie riziko a čo je dôstojnejšie. nehovoriac o rannom prebudení po náročnom večeri...okrem toho ja som nepočul žeby niekto pod vplyvom marihuany niekoho zavraždil, znásilnil, bil by sfajčený doma ženu a deti a pod. bol tu názor na dopravné nehody...to je jasné ale dôvod nie je samotná marihuana, ale to že ten človek pod jej vplyvom sadol za volant, chlast je legalny a tiež nemožeš šoférovať spity...
-návykovosť - marihuana nespôsobuje fyzickú závislosť..môžeš fajčiť 10 rokov a potom zo dňa na deň prestať a tvoje telo to nebude nijak vyžadovať. Psychickú závislosť spôsobuje asi tak ako všetky príjemné veci, ktoré chceš znova napr. dobré jedlo, čokoláda, sex a pod.
-niekto tu spomínal dílerov..díleri by skončili v momente keď by bola ganja zlegalizovaná..začalo by sa vo veľkom pestovať čo by znížilo jej cenu..okrem toho verím, že tak ako na cigy respo chlast by na to štát uvalil poriadnu spotrebnú daň, takže by to prinieslo aj peniaze do štátneho rozpočtu..ale o ekonomických dopadoch nám lepšie porozpráva významný svetový ekonóm MIlton Friedman, odporúčam http://www.youtube.com/watch?v=YzmTGeXo0j4

nakoniec sa rozlúčime nejakými peknými pesničkami
http://www.youtube.com/watch?v=fAUJmXTLiIo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Le7_sOEyO_U
http://www.youtube.com/watch?v=WJq2drq17Q8&feature=relmfu
Upravil Saplaste zap. 12/02/2012 10:48
Príspevkov: 964Bydlisko: • KošiceZaložený: 20.02.10 441089385
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 13/02/2012 16:07
Avatar člena
Nox - Člen
Ja jen ,yslel ze uz jsem odpvedel.... to tam mas co nejaky vysek? to je neco jako kdyz mulsimove hazou verse z koranu do komentaru na Youtube.
Dal jsem ti link na seznam studii (je jich tam asi 80) ty jsi si vybral asi jediny odstavec co se ti libil.

Marihuana poskozuje mozek (pokud si ty testovane o**** samy neudelaly lobotomii). COz znamena ze legalize by zvysila pocet uzivatelu coz by vedlo k zaitezi zdravotnickeho systemu.

Samozrejmosti by byl narust kriminality, jak by jsi zaridil ze legalizovane drogy neopusti Slovesko (jste prece v Shengenu)? Hlavnim zdrojem prijmu Teroristu na strednim vychode (hlavne Afganistan) jen pestovani maku a konopi, hodne by jsi jim to usnadnil.
Drogovi dealeri by nevymizely spise by jich pribylo, ojebavali by na danich tak ze by nakupovali konopi ze stredniho vychodu, cimz by byli levnejsi a vydelavali vice nez ted.

Proc nezlegalizovat Kokain? Je to jen vytzek z rostliny ktery takze nespusobuje fyzickou zavislot.

Opravdu to toji zato?

Abych se zastal pozitiv marihuany. Pro omezenou skupinu lidi tr****ch vzacnou genetickou vadou a nekolika duchodcum opravdu muze pomoci. Umrou sice drive ale bude se jim lepe hybat

1 gram marihuany (prumer rosliny) odpovida as 4.6 gramu tabaku (neupravey) coz je as 6.8~g cigaretoveho tabaku. Coz je as 7 cigaret bez filtru. Ja vim..... neni tady zadny primy vstah mezi kourenim vigaret a rakavinou....

...Jste uzivatele coz znamena ze nejste objektivni, nepripustite pravdu, je uplne jedno jakou studuii do ruky dostanete.

Príspevkov: 207Bydlisko: • SwanseaZaložený: 12.10.11 262493653
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 13/02/2012 16:23
Avatar člena
zaerius - Administrátor
nechapem preco sa tu stale hadate...proste nox si precital niejake pekne clanky o marihuane a plne v tom veri..ostatny maju velke skusenosti s marihuanou..ani jeden nepresvedci druheho...
Oba tabory maju v niecom pravdu. Ja verim v tom ze cigarety a alkohol su ovela horsie nez marihuana a ze proti cannabisu pustili negativnu propagandu aby si ludia mysleli otom ze je to nieco strasne..ved vo filmoch vidime ze hviezdy fajcia a piju a su cool...ale z tych ktory fajcia travu si robia len srandu a vacsinou su to uboziaci...mna zas nepresvedci nik ze to nieje tak

Príspevkov: 680Bydlisko: • CSPORTAL.SK Test ServerZaložený: 18.06.10
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 13/02/2012 16:34
Avatar člena
murded - Člen
nox ziadny vysek ale zaver tvojej studie ktoru napisali presne ti co ju robili. keby si nahodou nevedel co znamena zaver: časť textu, ku ktorej smeruje celý predchádzajúci text, opak úvodu
nox tebe asi ani matematika moc nejde vsak? tebou zvoleny pomer 1g travy = 7 cigariet co sa skodlivosti tyka. priemerny fajciar (europan) vyfajci priblizne 14 cigariet denne. to znamena ze by som musel denne vyfajcit 2g marisky aby mi to skodilo tak ako fajcenie cigariet. mi ukaz blazna ktory dava 2g denne a povedz mi ze je to priemerny hulic travy

IQ test
kup si steam za 7.99€
Upravil murded zap. 13/02/2012 16:45
Príspevkov: 348Bydlisko: • ZvolenZaložený: 26.10.09 326499613
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 13/02/2012 16:35
Avatar člena
Nox - Člen
co ty zbyle studie? ten NHS pokus?
Príspevkov: 207Bydlisko: • SwanseaZaložený: 12.10.11 262493653
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 13/02/2012 23:04
Avatar člena
Obchodnik s Vinom - Člen
http://z0r.de/3469

Pan
Príspevkov: 90Bydlisko: • Líščia NoraZaložený: 03.09.10 www.csworld.sk
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 14/02/2012 00:22
Avatar člena
Nox - Člen
ANo presne tak ! ....malem rozmlatilo repro
Príspevkov: 207Bydlisko: • SwanseaZaložený: 12.10.11 262493653
RE: marihuana: vase nazory pripadne skusenosti 14/02/2012 16:37
Avatar člena
Saplaste - Člen
Ach Nox, pekne dlhe vyjadrenie ale blud na blud...
1.dal si link na zoznam studii (asi 80) to je pekne, ale neverim ze si aspon jednu z nich cital. Braky ti tu prelozil zaver jednej "tvojej" studie, kedze ty ako anglicky "hovoriaci" jedinec si ho nedokazal pochopit v anglictine a evidentne popiera tvoje tvrdenia, ktore mas "podlozene" danymi studiami..zaver neni jak pises "jediny odstavec co se ti libil", je to zhrnutie celej studie a uvadzaju sa v nom vysledky ku ktorym studia dospela...
2. preco myslis ze by sa legalizaciou mal zvysit pocet uzivatelov ? cigarety su legalne a trend modernych ludi je skor prestat fajcit..mozno by stupol pocet ludi co by to chceli vyskusat zo zvedavosti co to je ked uz je to legalne ale nemyslim ze z vacsiny by sa stali hned dlhodobi uzivatelia, kto chce huli aj teraz a myslim ze zatazenie zdravotnictva je minimalne..ja osobne som uz asi 3 roky nebol ozaj ze chory a kamosi co hulia tiez nezvyknu byt chori
3. "Hlavnim zdrojem prijmu Teroristu na strednim vychode (hlavne Afganistan) jen pestovani maku a konopi, hodne by jsi jim to usnadnil"
tak ty si pekne mimo chlapce..ak nahodou nevies Taliban v Afganistane pred rokom 2001 rapidne obmedzil pestovanie opia. Po americkej invazii do Afganistanu po 11.septembri bol Taliban zvrhnuty a nova (proamericka) vlada zrusila protiopiove zakony Talibanu, odvtedy je opium pod tichym dohladom USA opat vyznamnym vyvoznym artiklom Afganistanu
okrem toho asi si si nepozeral vyjadrenie Miltona Friedmana co som tu dal, okrem ineho tam pekne vysvetluje ako prave kriminalizacia drog napomaha organizovanemu zlocinu resp. mafii http://www.youtube.com/watch?v=YzmTGeXo0j4
4. LOL nemyslim ze by po legalizacii niekto pasoval ganju z Afganistanu cez XY statov kde je ilegalna na Slovensko kde by si ju mohol legalne pestovat a predavat, mozno ty a cena by urcite klesla a dileri v dnesnej podobe by prakticky vymizli..prakticky nikto by nepredaval ani nekupoval "nacierno" na ulici neznamu vzorku ak v obchode by si si ju mohol kupit legalne, mal by si siroky vyber, pekne balenie, vedel by si o aku vzorku ide, dobra kvalita (pestovatelia by si urcite dali zalezat) naviac by ti to predala pekna usmiata holka riadne s bločkom nieco uzasne proste
"na cierno" by sa predavalo asi tak ako "cierny alkohol" ale to by uz slo o danovy unik...ale idealne by bolo keby kazdy si mohol vypestovat nejake 3 rastlinky a bol by pokoj
takze len tolko Nox....
Upravil Saplaste zap. 14/02/2012 16:46
Príspevkov: 964Bydlisko: • KošiceZaložený: 20.02.10 441089385

Aktuálne zápasy
Twitch TV
Anketa
Na čom najčastejšie hraješ hry?
PC Notebook Konzola Mobil
86% (455 Hlasy)
12% (62 Hlasy)
1% (6 Hlasy)
2% (8 Hlasy)
Hlasy: 531
Začiatok hlasovania: 22/03/2020 11:37